Steve Kyiv (stevekyiv) wrote,
Steve Kyiv
stevekyiv

День Бабака. Groundhog Day. День Бабака. Groundhog Day.

https://visitpa.com/live-stream-phils-prediction
Можна подивитися Live Video з тієї самої гірки, бо тваринку вже дістали (працює лайв під час діставання бабака о 7:25 по їхньому). Все автентично, з масками і безконтактним вимірюванням температури.
Вважається, що в цей день потрібно спостерігати за бабаком, що вилазить зі своєї нори. За його поведінкою можна судити про наближення весни. Згідно з повір'ям, якщо день похмурий, бабак не бачить своєї тіні і спокійно залишає нору - значить, зима скоро закінчиться і весна буде рання. Якщо ж день сонячний, бабак бачить свою тінь і ховається назад у нору - буде ще шість тижнів зими.
На українському ТБ в цій послідовності інколи плутаються 🙂
У США і Канаді найбільш відомі:
- Панксатонський Філ (Punxsutawney Phil, головний в темі, про нього лінк з відео і мова), живе на Індичій гірці в містечку Панксатоні (Punxsutawney) в Пенсильванії. Його попередники працюють на цій посаді з 1886, коли витягнутого з нори бабака-метеоролога НЕ засмажили і зжерли, а зробили зіркою фестивалю. Містечко і бабак стали відомими після фільму «День бабака». Точність прогнозу слабенька - прогноз бабака збувся лише в 39% випадків.
- Віартонський Віллі (Wiarton Willie),
- Статен-Айлендський Чак (Staten Island Chuck),
- Шубенакадський Сем (Shubenacadie Sam),
- Бальзакський Біллі (Balzac Billy),
- Бабак Джимі (Jimmy the Groundhog),
- Генерал Борегард Лі (General Beauregard Lee),
- і багато інших, безвинно спійманих і, можливо, навіть з'їдених.
В Україні це:
- Тимко II - слобожанський байбак (бабак), живе на біологічній станції Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна в с.Гайдари, Харківщина,
- Мишко - галицький бабак, з 2009 р. живе у Львівському дитячому еколого-натуралістичному центрі. Галицького Мишка в 2016 році змінила бабачиха Маруся.
По теорії прогноз працює тільки на широті Пенсильванії - тому, при переміщенню з півдня на північ дата пробудження від сплячки зміщується на один день на кожні 12 км, і на іншій широті діставати бабака з нори 2 лютого, що й монету підкинути.
2 лютого за Григоріанським календарем західні християнами Європи відзначають Стрітення Господнє. Свято встановлене на згадку про зустріч в Єрусалимському Храмі Дитятка Ісуса з праведним старцем Симеоном. Погоду саме в цей день вважали відповідальною за початок весни. Популярна стара шотландська приказка: If Candlemas Day is bright and clear, there'll be two winters in the year - «Якщо День Стрітення сяючий і чистий, то буде дві зими на рік».
Були часи (в стародавньому Римі), коли їжак працював бабаком, а пізніше, в стародавній Німеччині - борсук. Саме переселенці з Німеччини і замінили звичного їм борсука на місцевого бабака та створили цю фішку публічного витягування звірків на потіху роззявам.
Tags: live, День, США, Україна, весна, видео, животные в городе, за окном, зима, кино, повтор, погода, праздник, свято, традиции, фольк
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments